XIV   NIEDZIELA  ZWYKŁA  05.07.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj o godz. 13.00 Mszę św. na Barbarce odprawi ks. bp Józef Szamocki. Będzie to ostatni akcent wizytacji duszpasterskiej w naszej parafii.
  2. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” i uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli organizowane przez nas wakacje dla scholi, ministrantów oraz dzieci z Antoninka.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję głosowania nad projektem dokończenia ulicy Owsianej i wybudowania parkingów przy naszym cmentarzu. Zebraliśmy na kartach do głosowania ponad 500 głosów, nie licząc głosów oddanych przez Internet.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Oczekujemy na akceptację projektu remontu terenu i schodów przed kaplicą na Barbarce.
  5. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaprasza do podjęcia studiów na tym wydziale. Bliższe informacje na stronie internetowej i na plakacie w gablocie przed kościołem.
  6. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.
  7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Armenii, Gruzji i Turcji Wschodniej. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.