XIV  NIEDZIELA ZWYKŁA  06.07.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” i uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Dzisiaj po Mszach św. jest możliwość wsparcia rozpoczynających się jutro koloni letnich naszej scholi i ministrantów. To z naszej strony podziękowanie za ich całoroczną posługę w parafii.
  2. W przyszłą niedzielę 13 lipca przeżywamy dzień fatimski. Po Mszy św. o  godz. 18.00 wyruszymy w procesji fatimskiej następującymi ulicami: św. Antoniego, Orlą, Lisią, Wilczą, i św. Antoniego.
  3. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze inwestycje w naszej parafii. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy dokonać remontu otoczenia kaplicy na Barbarce. Ostatnio został tam zainstalowany monitoring, dzięki czemu kaplica będzie wkrótce otwarta także w ciągu tygodnia.
  4. Trwają wakacje. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym i „godnym” stroju, w jakim przychodzimy do świątyni.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji od 1 do 12 października br. Pragniemy dotrzeć do zabytkowych miejsc kultu chrześcijańskiego sięgających kilkaset lat. Niezwykle interesujący program dostępny jest na stronie internetowej parafii i wkrótce w Nauczycielu Ewangelii. W związku z koniecznością zakupu biletów lotniczych konieczne jest podjęcie decyzji w najbliższych dniach.
  6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli  nowa cena tygodnika 5 zł.