XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  09.07.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Wyjeżdżając na zasłużony odpoczynek pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” i o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. 
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na kolejne parafialne inwestycje, o których poinformujemy po wakacjach.
  3. W czwartek 13 lipca, kolejne wspomnienie objawień fatimskich. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. następnie z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową przejdziemy ulicami: św. Antoniego, Orlą, Lisią, Wilczą i powrócimy do kościoła. 
  4. Przypominamy, ze okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w tygodniu 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.30 do 18.00. W związku z letnimi urlopami nie zawsze będziemy mogli spowiadać w czasie niedzielnych Mszy św.
  5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie pół godziny przed Mszami św. 
  6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela, który można nabyć w zakrystii. W najnowszym numerze artykuły o ludobójstwie na Wołyniu, o konsekwencji dokonania apostazji. Na stoliku z prasą z kolei jest wyłożony kolejny numer Nauczyciela Ewangelii, tym razem poświęcony zbliżającej się beatyfikacji rodziny Ulmów, która zginęła w czasie  II wojny światowej rozstrzelana przez Niemców za ukrywanie Żydów.