XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA  09.08.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na  kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze parafialne inwestycje.
  2. We wtorek kończy się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. O  godz. 17.00 pielgrzymi wejdą na Jasną Górę. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przyjęcie w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa i Kaszub. Do tych podziękowań dołącza się Metropolita Gdański ks. abp Leszek Sławoj Głódź, który odwiedził pielgrzymów z KASZUB odpoczywających w naszej parafii.
  3. Trwa tzw. MINIPIELGRZYMKA, która odwiedza kościoły Torunia i w ten sposób duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. W naszym kościele MINIPIELGRZYMKA zgromadzi się w środę 12 sierpnia przed godziną 16.00 i w tym roku wyruszy pieszo do kościoła św. Józefa na Bielanach.
  4. W czwartek 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na procesję fatimską. Spotkamy się w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Orlą i św. Antoniego powrócimy do kościoła.
  5. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. na Barbarce i w DPS. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenia kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Wilna, Trok i na Górę Krzyży od 7 do 11 września. Zapisy i informacje w Biurze Parafialnym.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.