XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA  10.08.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na  kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze parafialne inwestycje.
  2. We wtorek kończy się XXXVI Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. O  godz. 17.00 pielgrzymi wejdą na Jasną Górę. Bóg zapłać wszystkim naszym parafianom, którzy w minioną niedzielę przyjęli w swoich domach pielgrzymów z Tczewa oraz ugościli Pielgrzymkę kaszubską, podczas ich odpoczynku przy naszym kościele.
  3. Trwa tzw. MINIPIELGRZYMKA, która odwiedza kościoły Torunia i w ten sposób duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Do naszego kościoła MINIPIELGRZYMKA przybędzie 12 sierpnia przed godziną 17.00. Wcześniej o godz. 15.00 uczestnicy spotkają się w kościele św. Józefa na Bielanach i z modlitwą i śpiewem wyruszą w kierunku Wrzosów. Naszych pielgrzymów po wieczornej Mszy św. pragniemy ugościć. Będziemy wdzięczni za przygotowanie przez parafian napojów, ciast i owoców.
  4. W środę 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na procesję fatimską. Spotkamy się w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Orlą i św. Antoniego powrócimy do kościoła.
  5. W piątek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. na Barbarce i w DPS. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenia kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.