XV NIEDZIELA ZWYKŁA  10.07.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą na dalsze prace w naszej parafii. Niedawno została zamontowana na naszym cmentarzu ozdobna brama wykonana w metalu według projektu Andrzeja Ryczka, dobiega końca wykuwanie w granicie pomnika Anioła Stróża Dzieci Nienarodzonych.
  2. We wtorek 12 lipca ok. godz. 15.30 gościć będziemy pielgrzymów najdłuższej w Polsce Pielgrzymki Kaszubskiej wędrujących z Helu przez Jasną Górę do Krakowa, trasa liczy 777 km. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży pielgrzymi przybywają wcześniej niż w poprzednich latach. Przy naszym kościele zatrzymają się na odpoczynek. Prosimy naszych parafian o przygotowanie przed kościołem i w domu parafialnym skromnego poczęstunku dla pielgrzymów w postaci ciasta, kanapek, owoców oraz napoi.
  3. W środę przypada 13 lipca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 następnie z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową przejdziemy ulicami: św. Antoniego, Orlą, Lisią i Wilczą.
  4. W czwartek rozpoczynają się kolonie naszej świetlicy Antoninek. Gościnnie przyjmujemy na tych koloniach dzieci z Ukrainy. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tej pięknej inicjatywy.
  5. W sobotę 16 lipca przeżywać będziemy święto Matki Bożej Szkaplerznej. Msza św. z nałożeniem szkaplerza o godz. 8.30. Szkaplerz przyjmujemy raz w życiu. Szkaplerz będzie można nabyć w tygodniu w zakrystii przed Mszą św.
  6. Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Oborach  w sobotę 16 lipca o godz. 7.00. Osoby zapisane, które nie dokonały wpłaty prosimy o potwierdzenie wyjazdu w poniedziałek, jest lista rezerwowa chętnych, którzy pragną na tę pielgrzymkę się udać.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy młodzież z Zambii, która przybędzie do nas z misjonarzem ks. Wojciechem Łapczyńskim w ramach Światowych Dni Młodzieży. Będziemy mieli okazję  poznać problematykę misyjną. Po Mszach św. będzie również okazja wesprzeć pobyt młodych w naszej Ojczyźnie. Ich przyjazd stał się możliwy dzięki naszemu wsparciu.
  8. W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński w parafii Chrystusa Króla.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.
  10. W ostatnim czasie odeszli do Pana z naszej parafialnej wspólnoty: śp. Benedykta Nadratowska l. 86, ul. Rumiankowa, śp. Franciszek Wieczorek, l. 87, ul. Bażantowa, śp. Zyta Miś, l. 77, ul. Lisia. Wieczny odpoczynek…