XV   NIEDZIELA  ZWYKŁA  12.07.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

  1. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” i uczestnictwie w niedzielnej Mszy św.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem w ramach pomocy dla Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie. Zebraliśmy 7140 zł. Bóg zapłać także za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą.
  3. Jutro przypada 13 lipca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 następnie z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową przejdziemy ulicami: św. Antoniego, Orlą, Lisią i Wilczą.
  4. W czwartek 16 lipca przeżywać będziemy święto Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. z nałożeniem szkaplerza o godz. 8.30 i 18.00. Szkaplerz przyjmujemy raz w życiu. W najnowszym numerze Nauczyciela Ewangelii znajdziemy obietnice dla wszystkich włączających się w to nabożeństwo. Szkaplerz można nabyć w zakrystii po Mszach św. Na przygotowanie do nałożenia szkaplerza oraz wszystkich, którzy przyjęli go przed rokiem zapraszamy na wspólną modlitwę w środę o godz. 17.00.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.
  6. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Edmund Grabowski, l. 88, ul. Słoneczna, śp. Lidia Popłonikowska, l. 64, ul. Szafranowa, śp. Władysław Drobysz, l. 78, ul. Migdałowa, śp. Otylia Załęska, l. 83, ul. Wilcza, sp. Violetta Karbowska, l. 49, ul. Ugory. Wieczny odpoczynek…