XV  NIEDZIELA ZWYKŁA  13.07.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę 13 lipca przeżywamy dzień fatimski. Po Mszy św. o  godz. 18.00 wyruszymy w procesji fatimskiej następującymi ulicami: św. Antoniego, Orlą, Lisią, Wilczą, i św. Antoniego. Procesję zakończymy przed kościołem.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą, które  przeznaczymy na dalsze inwestycje w naszej parafii. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy dokonać remontu otoczenia kaplicy na Barbarce. Ostatnio został tam zainstalowany monitoring, dzięki czemu kaplica będzie wkrótce otwarta także w ciągu tygodnia. Zgodnie z projektem cmentarza budujemy grobowce.
  3. Dzisiaj kończą się letnie kolonie naszych ministrantów i scholi. Jutro na swój letni wypoczynek udają się dzieci z Antoninka. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy te kolonie zorganizować. Wspólnie z Antoninkiem odpoczywać będą dzieci z Ukrainy. Po zakończonych koloniach chcemy jeszcze przez 3 dni gościć te dzieci w Toruniu pokazując im uroki naszego miasta. Potrzebujemy kilku rodzin, które gotowe byłyby przyjąć te dzieci do swoich domów na noclegi. Informacje na ten temat i zgłoszenia u p. Elżbiety Cichon, dzisiaj po Mszach św. w holu przy biurze parafialnym.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji od 1 do 12 października br. Bliższe informacje w biurze parafialnym i w Nauczycielu Ewangelii. Osoby, które podjęły decyzję o udziale proszone są o dokonanie w tym tygodniu przedpłaty w celu rezerwacji biletów lotniczych.
  5. Od poniedziałku do środy trwać będzie Triduum przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej. Spotkanie na modlitwie rozpoczynać będziemy o godz. 17.30. Uroczyste poświęcenie i nałożenie Szkaplerza w święto Matki Bożej Szkaplerznej w środę 16 lipca na Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00. Szkaplerz będzie można nabyć w poniedziałek lub wtorek po wieczornej Mszy św.
  6. W dniach 24-27 lipca trwać będą w Hartowcu Diecezjalne Dni Młodzieży. Informacje na plakacie w gablocie.
  7. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę odbędzie się tradycyjnie w dniach 4-12 sierpnia. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński od 1 sierpnia.
  8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli  nowa cena tygodnika 5 zł. Dostępny jest najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii.
  9. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Julian Wąsik, l. 85, z ul. Ugory, śp. Krystyna Ziemniewicz, l. 82, z ul. Kwiatowej. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…