XV NIEDZIELA ZWYKŁA  14.07.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” i uczestnictwie w niedzielnej Mszy św.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, przeznaczymy je na dalsze inwestycje parafialne.
  3. W związku z sezonem urlopowym podczas niedzielnych Mszy św. nie zawsze będzie możliwość spowiedzi św. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać w dni powszednie podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00.
  4. Również w okresie wakacji zmieniamy godziny pracy biura parafialnego.  W lipcu i sierpniu biuro będzie czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9.15 do 10.00 i od godz. 16.30 do 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę na Barbarce po Mszy św. o godz. 13.00 będzie możliwość poświęcenia pojazdów: samochodów, motorów, rowerów i innych. Również tego dnia wspólnie z Komendą Miejską Policji organizujemy akcję znakowania rowerów.
  6. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa wędrujących na Jasną Górę. Musimy przygotować dla nich ok. 100 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.
  7. Pragniemy również pomóc ks. Mariuszowi w organizacji i obniżeniu kosztów pielgrzymki. W przyszła niedziele po Mszach św. wolontariusze pielgrzymkowi przed kościołem będą zbierać datki.
  8. W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Mariusz Ciesielski w naszej parafii od 1 sierpnia.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela, Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.