XVI   NIEDZIELA  ZWYKŁA  19.07.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Ksiądz Biskup Andrzej Suski mianował nowym wikariuszem naszej parafii ks. neoprezbitera Mariusza Ciesielskiego. Otoczmy modlitwą nowego kapłana, który w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczyna swoją kapłańską drogę.
  2. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Wilna, Trok i na Górę Krzyży od 7 do 11 września. Koszt 800 zł. Zapisy i informacje w Biurze Parafialnym.
  3. W czwartek przypada 23 dzień miesiąca lipca. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólne modlitewne spotkanie o godz. 17.00 w kościele.
  4. W sobotę przeżywamy święto św. Jakuba Ap. oraz św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 13.30. Prosimy po Mszy św. wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą i św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  5. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 150 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, ze jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.
  6. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński w parafii Chrystusa Króla od 27 lipca od 16.00 do 18.00. Z pielgrzymami naszej parafii wędrować będzie nasz nowy wikariusz ks. Mariusz Ciesielski.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.
  8. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Tekla Urbanowska, l. 103, ul. Sokola, śp. Dariusz Grodziński, l. 36, ul. Lniana, śp. Tadeusz Koczko, l. 83, ul. Krokusowa. Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…