XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  19.07.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy jak co roku przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone. 
  2. W czwartek 23 lipca o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę.
  3. W sobotę przeżywamy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą. Poświęcenie pojazdów także po Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. W okresie wakacji okazja do spowiedzi św. 15 min. przed Mszą św. o godz. 7.00, oraz od 8.00 do 8.30 i od 17.30 do 18.00. W związku z urlopami w niedziele nie zawsze będzie okazja do spowiedzi w czasie Mszy św. 
  5. W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. W tym roku będzie miała ona charakter symboliczny. Szczegóły na stronie internetowej  pielgrzymki. Istnieje możliwość przejścia 1 etapu pielgrzymki z grupą Białą w dniu 5 sierpnia. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym jednym etapie i w ten sposób włączyć się w tegoroczną pielgrzymkową sztafetę prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
  6. Ksiądz Biskup z dniem 24 sierpnia odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii ks. Mariusza Ciesielskiego i mianował wikariuszem w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Grudziądzu. Księdza Mariusza będziemy mieli okazję pożegnać na Mszy św. w ostatnią niedzielę sierpnia. Jego miejsce zajmie ks. Tomasz Recki dotychczas posługujący w Brodnicy.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.