XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  21.07.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W związku z sezonem urlopowym podczas niedzielnych Mszy św. nie zawsze będzie możliwość spowiedzi św. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać w dni powszednie podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00.
  2. Również w okresie wakacji w lipcu i sierpniu biuro będzie czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9.15 do 10.00 i od godz. 16.30 do 17.30.
  3. Dzisiaj na Barbarce po Mszy św. o godz. 13.00 będzie możliwość poświęcenia pojazdów: samochodów, motorów, rowerów i innych. W tym samym czasie na Barbarce wspólnie z Komendą Miejską Policji organizujemy bezpłatną akcję znakowania rowerów.
  4. We wtorek 23 lipca o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę.
  5. Bardzo serdecznie prosimy naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów pieszej pielgrzymki z Tczewa na Jasną Górę, którzy przybędą do nas na nocleg z 3 na 4 sierpnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym.
  6. W czwartek przeżywamy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  7. W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia modlimy się za naszych babcie i dziadków.
  8. W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Mariusz Ciesielski w naszej parafii od 1 sierpnia. Pragniemy pomóc ks. Mariuszowi w organizacji i obniżeniu kosztów pielgrzymki pieszej. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze pielgrzymkowi przed kościołem będą zbierać datki.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela, Śladów na Wrzosach. Dostępny jest także Kalendarz Ścienny na rok 2020 zawierający najbardziej znane i rozpoznawalne wizerunki Jezusa Miłosiernego, wśród których znalazła się także figura Pana Jezusa z naszego kościoła.