XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  23.07.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Dzisiaj przypada 23 lipca. O godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na wspólną adorację Najśw. Sakramentu.
  2. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę odbędzie się  w formie tradycyjnej od 4 do 12 sierpnia. Zapisy do grupy Białej w parafii św. Jakuba Ap. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki.
  3. Bardzo serdecznie prosimy naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów pieszej pielgrzymki z Tczewa na Jasną Górę, którzy przybędą do nas na nocleg z 3 na 4 sierpnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym.
  4. We wtorek przeżywamy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą lub św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów także w przyszłą niedzielę na Barbarce.
  5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela, który można nabyć w zakrystii. Na stoliku z prasą z kolei jest wyłożony kolejny numer Nauczyciela Ewangelii oraz Śladów na Wrzosach, które podsumowują pierwsze pół roku naszej parafialnej działalności.