XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  24.07.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się  w formie tradycyjnej od 4 do 12 sierpnia. Zapisy do grupy Białej u Przewodnika grupy  ks. Adama Lista w Seminarium Duchownym w Toruniu. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki.
  2. Bardzo serdecznie prosimy naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów pieszej pielgrzymki z Tczewa na Jasną Górę, którzy przybędą do nas na nocleg z 3 na 4 sierpnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym.
  3. Jutro w poniedziałek przeżywamy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą lub św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów także w przyszłą niedzielę na Barbarce.
  4. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „w obronie wolności chrześcijan” zbiera dzisiaj przed kościołem podpisy pod obywatelskim projektem nowelizacji Kodeksu karnego który wprowadza: przepis dotyczący obrazy uczuć religijnych. Chodzi o to, by nie pozwolić na atakowanie świątyń, przerywanie mszy i procesji, szydzenie z wiary i profanowania symboli religijnych.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.