XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA  26.07.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Ksiądz Biskup Andrzej Suski z dniem 24  sierpnia zwolnił ks. Rafała Bochena z funkcji wikariusza naszej parafii i mianował wikariuszem w parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy. Ks. Rafałowi podziękujemy za jego ofiarną siedmioletnią posługę w naszej parafii w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.30.
  2. Wczoraj przeżywaliśmy wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą i św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca, o godz. 8.00 odmówimy różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  4. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 150 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, ze jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.
  5. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński w parafii Chrystusa Króla od 27 lipca od 16.00 do 18.00. Z pielgrzymami naszej parafii wędrować będzie nasz nowy wikariusz ks. Mariusz Ciesielski.
    • Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Wilna, Trok i na Górę Krzyży od 7 do 11 września. Koszt 800 zł. Zapisy i informacje w Biurze Parafialnym.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.
  7. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Krzysztof Bochocki, l. 87, ul. Sarnia, śp. Wiesław Kuligowski, l. 62, ul. Sokola. Wieczny odpoczynek…