XVII NIEDZIELA ZWYKŁA  26.07.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Wczoraj przeżywaliśmy wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą. Poświęcenie pojazdów także po Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. W tym tygodniu przypada  I sobota miesiąca,  o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. 
  3. W okresie wakacji okazja do spowiedzi św. 15 min. przed Mszą św. o godz. 7.00, oraz od 8.00 do 8.30 i od 17.30 do 18.00. W związku z urlopami w niedziele nie zawsze będzie okazja do spowiedzi w czasie Mszy św. 
  4. W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. W tym roku będzie miała ona charakter symboliczny. Szczegóły na stronie internetowej  pielgrzymki. Organizujemy wyjazd autokarem do Częstochowy w dniu 12 sierpnia na ostatni etap pielgrzymki. Koszt 30 zł, pozostała kwota jest sponsorowana przez darczyńców. W planie m.in. dla tych, którzy będą w stanie okazja by przejść pieszo część ostatniego etapu oraz Msza św. na zakończenie pielgrzymki. Informacja i zapisy w biurze parafialnym i u ks. Mariusza Ciesielskiego.
  5. Intencje mszalne na rok 2021 rozpoczniemy przyjmować we wrześniu br.
  6. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu informuje, że otrzymał interwencję dotyczącą nieprzestrzegania w kościołach obowiązującego obecnie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 z późn.zm).  Przypominamy, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8). Prosimy bardzo nie lekceważyć tych zaleceń.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.