XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA  27.07.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. W piątek przeżywaliśmy wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą i św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca.
  3. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00. W okresie wakacyjnym nie ma dodatkowej pierwszopiatkowej Mszy św. o godz. 16.30.
  4. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  5. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 150 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, ze jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.
  6. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński w parafii Chrystusa Króla od 31 lipca od godz. 16.00 do 18.00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.