XVII NIEDZIELA ZWYKŁA  28.07.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W czwartek przeżywaliśmy wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. W sobotę 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 120 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach. Jeden z uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego to przyjęcie podróżnych do swojego domu. Niestety w tej chwili mamy noclegi dla zaledwie kilkunastu osób.
  3. Również sobotę ok. godz. 15.30 gościć będziemy pielgrzymów najdłuższej w Polsce Pielgrzymki Kaszubskiej wędrujących z Helu na Jasną Górę. Przy naszym kościele pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek. Prosimy naszych parafian o przygotowanie przed kościołem i w domu parafialnym skromnego poczęstunku dla pielgrzymów w postaci ciasta, kanapek, owoców oraz napoi. 
  4. W niedzielę 4 sierpnia o godz. 6.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św. dla pielgrzymów, następnie pątnicy udadzą się w drogę. Zapisy do Grupy Białej prowadzonej przez ks. Mariusza Ciesielskiego w naszej parafii od czwartku 1 sierpnia.
  5. W niedzielę rozpoczyna się także tzw. Minipielgrzymka, wędrująca między kościołami Torunia, która duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Program wywieszony jest w gablotach.
  6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 17.30 na wspólną modlitwę zapraszamy nasze Margeretki modlące się za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej. Do godz. 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. 
  7. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  8. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela i Nauczyciel Ewangelii, poświęcony pielgrzymowaniu. Dostępny jest także Kalendarz Ścienny na rok 2020 zawierający najbardziej znane i rozpoznawalne wizerunki Jezusa Miłosiernego, wśród których znalazła się także figura Pana Jezusa z naszego kościoła.