XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  30.07.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. We wtorek przeżywaliśmy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą lub św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów także w na Barbarce.
  2. W czwartek 3 sierpnia ok. godz. 17.00 gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach. Niestety w tej chwili mamy noclegi dla zaledwie kilkunastu osób.
  3. Również czwartek ok. godz. 15.15 gościć będziemy pielgrzymów najdłuższej w Polsce Pielgrzymki Kaszubskiej wędrujących z Helu na Jasną Górę. Przy naszym kościele pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek. Prosimy naszych parafian o przygotowanie przed kościołem i w domu parafialnym skromnego poczęstunku dla pielgrzymów w postaci ciasta, kanapek, owoców oraz napoi. 
  4. W piątek 4 sierpnia o godz. 6.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św. dla pielgrzymów, następnie pątnicy udadzą się w drogę. Zapisy do grupy Białej w parafii św. Jakuba Ap. Kierownikiem pielgrzymki diecezjalnej jest ks. Bartłomiej Surdykowski 
  5. W piątek rozpoczyna się także tzw. Minipielgrzymka.  Spotkania odbywać się będą każdego dnia w innym kościele. W naszej parafii  gościmy Minipielgrzymkę w niedzielę  6 sierpnia o godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu I środa I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W środę o godz. 17. 30 różaniec rodziców modlących się za swoje dzieci. W I czwartek, w związku z przybyciem pielgrzymki nie będzie specjalnej adoracji Najśw. Sakramentu. O godz. 20.00 Apel Jasnogórski wspólnie z pielgrzymami z Tczewa. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. 
  7. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  8. Kolejna akcja mobilnego poboru krwi przed naszym kościołem w przyszłą niedzielę 6 sierpnia od godziny 9.00 do 14.00. Prosimy o przyniesienie dowodu tożsamości.
  9. Polecamy kolejny numer tygodnika Niedziela, który można nabyć w zakrystii w cenie 10 zł.