XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA  01.08.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.30 podziękujemy ks. Rafałowi za jego ofiarną siedmioletnią posługę w naszej parafii. Zgodnie z dekretem ks. bpa od 24 sierpnia ks. Rafał rozpocznie pracę w parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy.
  2. Jutro 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 120 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach. Niestety na razie mamy noclegi zaledwie dla kilkudzisięciu osób.
  3. Również jutro ok. godz. 15.30 gościć będziemy pielgrzymów najdłuższej w Polsce Pielgrzymki Kaszubskiej wędrujących z Helu na Jasną Górę. Przy naszym kościele pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek. Prosimy naszych parafian o przygotowanie przed kościołem i w domu parafialnym skromnego poczęstunku dla pielgrzymów w postaci ciasta, kanapek, owoców oraz napoi.
  4. We wtorek 4 sierpnia o godz. 6.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Andrzej Suski odprawi Mszę św. dla pielgrzymów, następnie pątnicy udadzą się w drogę. W pielgrzymce, w grupie Białej uczestniczyć będzie ks. Mariusz oraz spora grupa naszych parafian.
  5. We wtorek rozpoczyna się także tzw. Minipielgrzymka, wędrująca między kościołami Torunia, która duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Program Minipielgrzymki wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
  6. W najbliższą środę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne róż różańcowych, o 17.30 – modlitwa różańcowa, a o godz. 18.00 Msza św. Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci.
  7. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek o godz. 17.30 na wspólną modlitwę zapraszamy nasze Margeretki modlące się za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Nie ma specjalnej Mszy św. o godz. 16.30.
  8. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze parafialne inwestycje. W tym roku chcielibyśmy rozpocząć remont otoczenia kaplicy na Barbarce. W Wydziale Architektury UM Torunia w minionym tygodniu został złożony wniosek o pozwolenie na budowę nowych schodów przed kaplicą.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Wilna, Trok i na Górę Krzyży od 7 do 11 września. Zapisy i informacje w Biurze Parafialnym.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.