XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  01.08.2021 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Przypominamy, że przez cały lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. o godz. 13.30. Zapraszamy na niedzielną Mszę św. na Barbarce o godz. 13.00.
 2. We wtorek 3 sierpnia ok. godz. 15.30 gościć będziemy pielgrzymów najdłuższej w Polsce Pielgrzymki Kaszubskiej wędrujących z Helu na Jasną Górę. Przy naszym kościele pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek. Prosimy naszych parafian o przygotowanie w domu parafialnym skromnego poczęstunku dla pielgrzymów w postaci ciasta, kanapek, owoców oraz napoi. Natomiast pielgrzymi z Tczewa, którzy tego dnia nocują w naszej parafii w większości pozostaną w domu parafialnym.
 3. W środę 4 sierpnia o godz. 6.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św. dla pielgrzymów, następnie pątnicy udadzą się w drogę. W tym roku, podobnie jak rok temu pielgrzymka ma charakter sztafety. Pierwszego dnia wyrusza grupa Żółta. 
 4. Grupa Biała zaprasza na wspólne pielgrzymkowe wędrowanie w czwartek 5 sierpnia z Konecka do Topólki. Więcej informacji  pod wskazanym numerem telefonu: /609-845-449/ oraz na plakacie. Zapisy w biurze naszej parafii. Zapewniamy bezpłatny dowóz na trasę i powrót do Torunia.
 5. Organizujemy również bezpłatny wyjazd do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów pieszej pielgrzymki w dniu 12 sierpnia i specjalną Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Zapisy w naszym biurze parafialnym.
 6. W najbliższą środę o godz.  17.30 – modlitwa różańcowa, a o godz. 18.00 Msza św. Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci. 
 7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 
 8. W I czwartek o godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 17.30 na wspólną modlitwę zapraszamy nasze Margeretki modlące się za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej.
 9. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W I piątek tradycyjnie zbieramy ofiary na misje. Przekażemy je ks. Adamowi Czerwińskiemu, który 7 sierpnia wylatuje na misje na Kubie.
 10. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 11. W przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza na dalsze parafialne inwestycje.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela.