XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  02.08.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W  dniach 4 – 12 sierpnia już po raz 42. odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. W tym roku będzie miała charakter symboliczny, w formie sztafety każdego dnia będzie wędrować 1 grupa. We wtorek 4 sierpnia o godz. 6.00  w toruńskiej katedrze pw. Świętych Janów zostanie odprawiona Msza św. w której będą uczestniczyć pielgrzymi z Diecezji Toruńskiej i Pelplińskiej wyruszający w tym dniu na pielgrzymkowy szlak. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pożegnać pielgrzymów i duchowo uczestniczyć w pielgrzymowaniu. Uroczystej liturgii będzie przewodniczyć Biskup Toruński Wiesław Śmigiel. 
  2. Grupa Biała z ks. Mariuszem Ciesielskim będzie pielgrzymować w środę 5 sierpnia. Wyjazd autokaru na pielgrzymkowy szlak o godz. 5.30 sprzed naszego kościoła.
  3. Jak w minionych latach w Toruniu odbędzie się tzw. Minipielgrzymka, przeznaczona dla tych, którzy nie mogą udać się na Jasną Górę. Tym razem nie będzie jednak tradycyjnego marszu lecz spotkanie w kościele docelowym. Rozpoczęcie również 4 sierpnia na Mszy św.  o godz. 6.00 w Katedrze Świętych Janów w Toruniu. W naszym kościele Minipielgrzymka spotka się na modlitwie w czwartek 6 sierpnia o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także nasze Margeretki z okazji I czwartku miesiąca. Cały program Minipielgrzymki w gablocie i na stronie internetowej.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy, na zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia. Koszt 30 zł, pozostała kwota jest sponsorowana przez darczyńców. W planie m.in. Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 17.00 specjalnie dla naszej pielgrzymki. Informacja i zapisy w biurze parafialnym i u ks. Mariusza Ciesielskiego.
  5. W okresie wakacji okazja do spowiedzi św. 15 min. przed Mszą św. o godz. 7.00, oraz od 8.00 do 8.30 i od 17.30 do 18.00. W związku z urlopami w niedziele nie zawsze będzie okazja do spowiedzi w czasie Mszy św. Dodatkowo w I piątek od godz. 17.00.
  6. Intencje mszalne na rok 2021 rozpoczniemy przyjmować we wrześniu br.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze parafialne inwestycje.
  8. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny i Kuria Diecezjalna Toruńska Przypomina, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8). Prosimy bardzo nie lekceważyć tych zaleceń.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.