XVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  31.07.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W poniedziałek przeżywaliśmy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą lub św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów także w na Barbarce.
  2. W środę 3 sierpnia o godz. 17.00 gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach. Niestety w tej chwili mamy noclegi dla zaledwie kilkunastu osób.
  3. Również środę ok. godz. 15.30 gościć będziemy pielgrzymów najdłuższej w Polsce Pielgrzymki Kaszubskiej wędrujących z Helu na Jasną Górę. Przy naszym kościele pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek. Prosimy naszych parafian o przygotowanie przed kościołem i w domu parafialnym skromnego poczęstunku dla pielgrzymów w postaci ciasta, kanapek, owoców oraz napoi. 
  4. W czwartek 4 sierpnia o godz. 6.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św. dla pielgrzymów, następnie pątnicy udadzą się w drogę. Zapisy do grupy Białej u Przewodnika grupy  ks. Adama Lista w Seminarium Duchownym w Toruniu. 
  5. W czwartek rozpoczyna się także tzw. Minipielgrzymka, która w tym roku będzie miała inny charakter. Spotkania odbywać się będą każdego dnia w innym kościele. W naszej parafii  gościmy Minipielgrzymkę w sobotę  6 sierpnia o godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek, w związku z przybyciem pielgrzymki nie będzie specjalnej adoracji Najśw. Sakramentu. O godz. 17.30 na wspólną modlitwę zapraszamy nasze Margeretki modlące się za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej. Do godz. 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. 
  7. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  8. Ks. Mariusz Wojnowski organizuje pielgrzymkę do Jordanii w terminie 7 – 14 października. Koszt pielgrzymki to 3916 zł i 240 dolarów. Zgodnie z obecnymi przepisami na wjazd od Jordanii i powrót do Polski nie są wymagane testy i świadectwa szczepień.  Zapisy i informacje u ks. Mariusza (tel. 508 777 082, mariusz.wojnowski@wp.pl).