XX NIEDZIELA  ZWYKŁA  16.08.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W przyszłą niedzielę 23 dzień sierpnia. O godz. 17.00 zapraszamy na czuwanie wszystkich czcicieli św. Ojca Pio.
  2. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza chętnych pragnących wstąpić do stanu kapłańskiego. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.
  3. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Wilna, Trok i na Górę Krzyży od 7 do 11 września. Zapisy i informacje w Biurze Parafialnym. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji proszone są o dopełnienie reszty formalności w nadchodzącym tygodniu.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli do którego dołączona jest płyta z konferencjami o modlitwie o. Augustyna Pelanowskiego.

ZAPROSZENIE BISKUPA TORUŃSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ KORONACJI WIZERUNKU MATKI BOŻEJ PODGÓRSKIEJ,

NIEPOKALANEJ KRÓLOWEJ RODZIN

 

Umiłowani Diecezjanie,

Powiadamiam Was z radością o uroczystości nałożenia koron na wizerunek Matki Bożej Podgórskiej, Niepokalanej Królowej Rodzin, otaczany przez stulecia czcią wiernych i słynący łaskami.

Uroczystość koronacji wizerunku Matki Bożej z Dzieciątkiem odbędzie się 22 sierpnia br. (sobota) w sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej w Toruniu, przy kościele OO. Franciszkanów. Poświęcenia koron dokonał osobiście Ojciec Święty Franciszek, który łączy się z nami duchowo     w tym szczególnym akcie czci dla Bożej Rodzicielki i przekazuje nam swoje apostolskie błogosławieństwo.

Jako diecezja, której główną Patronką jest Matka Boża Nieustającej Pomocy, wyrazimy przez koronację naszą cześć dla Matki Jezusowej i naszej Matki. Pod opiekę Maryi oddał nas Chrystus     z wysokości krzyża. Oddał każdego ze swoich uczniów i całą rodzinę Kościoła, a w niej każdą rodzinę, bo Kościół jest rodziną rodzin.

O tym, jak bardzo widzi siebie Kościół w rodzinach i jak bardzo zależy mu na świętości, trwałości i dobru każdej rodziny, zwłaszcza wobec współczesnych zagrożeń dla życia rodzinnego, świadczą obrady ostatniego Synodu Biskupów, a wcześniej bogate nauczanie św. Jana Pawła II, Papieża Rodzin. Uroczystością koronacji Matki Bożej Podgórskiej, Niepokalanej Królowej Rodzin, chcemy wesprzeć duchowo działania Kościoła na rzecz rodzin, a także zawierzyć na nowo swoje rodziny opiece Świętej Bożej Rodzicielki.

Do uczestnictwa w naszym wspólnym święcie pod hasłem: „Rodzina Bogiem silna” zapraszam serdecznie wszystkie rodziny naszej diecezji i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Niech również przez akt koronacji Wizerunku Matki Bożej Podgórskiej spełniają się prorocze słowa Maryi: „Błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia” (Łk1,48).

W oczekiwaniu na spotkanie przed obrazem Niepokalanej Królowej Rodzin z serca Wam błogosławię.

Wasz biskup Andrzej