XX NIEDZIELA ZWYKŁA 19.08.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00 na placu przy kościele OO. Paulinów na Rubinkowie rozpocznie się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Toruńskiej. W naszej parafii peregrynację Obrazu Matki Bożej przeżywać będziemy 19 i 20 września.

  2. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniu 28 sierpnia. Koszt 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

  3. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i do Lichenia w czwartek 6 września. Bliższe informacje o zapisach w gablocie przed kościołem / zapisy prowadzi p. Barbara tel. 609 247 500, 56 622 75 00/.

  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o pojednaniu Polaków i Rosjan, o Przystanku Jezus, o błogosławieństwie, jakim są rodziny wielodzietne, o zwycięstwie Polaków nad Rosjanami nazywanym „Cudem nad Wisłą”, o wakacyjnych szlakach Niedzieli wiodących do Gorczańskiego parku Narodowego. Do każdego numeru dołączony jest dodatek dla seniora pomagający zrozumieć, jak żyć po śmierci kogoś bliskiego.