XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  23.08.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Ksiądz Biskup z dniem 24 sierpnia odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii ks. Mariusza Ciesielskiego i mianował wikariuszem w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Grudziądzu. Księdza Mariusza pożegnamy dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.30. Jego miejsce od jutra zajmie ks. Tomasz Recki dotychczas posługujący w Brodnicy.
  2. Przed tygodniem, w kościołach w Polsce odbyła się akcja wsparcia ludzi poszkodowanych w Libanie na skutek tragicznych wybuchów. My w tę akcję włączamy się dzisiaj. Swój dar można złożyć do koszyków przy wejściach do naszego kościoła. Libańczycy kilka lat temu przyjęli do siebie prawie 2 mln uchodźców z ogarniętej wojną Syrii. Dzisiaj na skutek kryzysu panującego w tym kraju oraz tragicznych wybuchów sami potrzebują pomocy. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  3. Również dzisiaj o godz. 17.00 modlitewne spotkanie czcicieli św. Ojca Pio.
  4. Pragniemy jako parafia włączyć się w ogólnopolską akcję oddawania krwi. W przyszłą niedzielę przed kościołem stać będzie specjalny krwiobus, w którym będzie można złożyć swój bezcenny dar w postaci własnej krwi.
  5. Komunia Święta dla dzieci, które nie przyjęły jej indywidualnie odbędzie się 19 września o godzinie 11.00 w naszym kościele. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w pierwszą niedzielę 6 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.30. Istnieje w dalszym ciągu możliwość Komunii Świętej indywidualnej na Mszach św. niedzielnych
  6. Zbliża się termin wizytacji biskupiej w naszej parafii, która przypada co 5 lat. W czasie wizytacji ksiądz biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która przygotowywała się przez ostatni rok. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 6 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  7. Zapraszamy na 4 dniową pielgrzymkę samolotową do Lourdes w dniach 15-18 października. Program na stronie internetowej parafii, a zapisy w biurze parafialnym.
  8. Klub Abstynenta FLISAK dzisiaj na Barbarce zaprasza w przyszłą niedzielę na Święto Trzeźwości – piknik rodzinny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.