XXI NIEDZIELA  ZWYKŁA  27.08.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj po Mszach św. włączamy się w akcję Caritas Polska pomocy powodzianom w Słowenii. Ofiarę na ten cel można złożyć po Mszy św. do skarbonki i koszyków z tyłu kościoła.
  2. Po wakacyjnej przerwie pragniemy wznowić regularne ćwiczenia naszego parafialnego chóru. Nowym dyrygentem będzie nasz organista p. Sylwester Gentkowski. Pierwsze spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. Zapraszamy wszystkich członków chóru i tych, którzy pragną dołączyć do zespołu, który pragnie upiększać liturgię swoim śpiewem.
  3. Zachęcamy do odprawiania Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź św. można odbyć wcześniej. W I piątek tradycyjnie składamy ofiary na misje. W tym dniu spowiedź św. od godziny 17.00
  4. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. 
  5. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim organizujemy wyjazd dla dzieci do Biskupina, Wenecji i Żnina w najbliższą sobotę 2 września. Wyjazd o godz. 7.00. Wspólny wyjazd głównie dla dzieci zaangażowanych w scholę parafialną. 
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę na Maltę, w programie oprócz zwiedzania także krótki wypoczynek. Termin pielgrzymki 20 – 27 października. Więcej szczegółów programu u ks. Mariusza (tel. 508 777 082, mariusz.wojnowski@wp.pl).
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela,  który można nabyć w zakrystii.