XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  01.09.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. Bartłomieja Surdykowskiego.   Przez ostatnie pięć lat posługiwał w parafii w Wąbrzeźnie. Również swoją roczną praktykę diakońską rozpoczyna u nas dk Bartosz Kwiatkowski.
 2. Klub Abstynenta FLISAK dzisiaj na Barbarce zaprasza na Święto Trzeźwości – piknik rodzinny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.00. Przed tygodniem podaliśmy niewłaściwą datę festynu.
 3. Rozpoczynamy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Zachęcamy pedagogów i młodzież do włączenia się w to dzieło. Spotkanie wychowawców i wolontariuszy w poniedziałek 2 września o godz. 17.00. Pierwsze spotkanie dzieci w świetlicy w środę 4 września o godz. 16.00.
 4. Po wakacyjnej przerwie nasza parafialna schola wznawia swoje regularne spotkania, które odbywają się w każdą sobotę  o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci, które mają głos, słuch i chęci do wspólnego śpiewu na chwałę Bożą.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w tym dniu o godz. 17.30. Również w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
 6. Zachęcamy do odprawiania Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź św. można odbyć wcześniej. 
 7. W dni powszednie okazja do spowiedzi św. w czasie porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00. W I Piątek dodatkowo od godz. 17.00.
 8. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec następnie msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w ich domach.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 odprawimy dodatkową Mszę św. i rozpoczniemy przygotowanie do I Komunii świętej dzieci klas III. Obecność dzieci wraz z rodzicami – obowiązkowa.
 10. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze parafialne inwestycje. W tym roku zaplanowane jest jeszcze ogrodzenie nowej części cmentarza. Koszt ok. 80 tys. zł.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.