XXII NIEDZIELA  ZWYKŁA  03.09.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

  1. We wtorek  5 września o godz. 19.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia odbędzie się Eucharystia rozpoczynająca nowy rok formacyjny dla wspólnoty młodzieżowej działającej przy naszej parafii. Zapraszamy wszystkich formujących się w tej wspólnocie jak i nowe osoby
  2. W środę o godz. 17.30 różaniec w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci i Msza św.
  3. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
  4. Po wakacyjnej przerwie wznowił działalność nasz parafialny chór. W tym roku spotkania odbywać się będą w piątki po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. Zapraszamy wszystkich członków chóru i tych, którzy pragną dołączyć do zespołu.
  5. W sobotę 9 września o godz. 12.00 z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego odbędzie się krótka zbiórka dla całej Służby Liturgicznej Ołtarza naszej parafii. Na zbiórce omówimy plan działania LSO w naszej parafii w najbliższych miesiącach. 
  6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w roku 2024 wraz z rodzicami  zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 i pierwsze spotkanie organizacyjne.
  7. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na kolejne parafialne inwestycje.
  8. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 13.30 i po niej spotkanie w Kaplicy Bożego Miłosierdzia. Na to spotkanie przychodzą Ci, którzy w tym roku otrzymają sakrament bierzmowania, jak również Ci, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu.
  9. W naszej parafii już po raz 5 organizujemy kurs Alpha. Są to spotkania, na których rozmawiamy o Bogu i  Kościele, oraz szukamy odpowiedzi na najważniejsze pytania. Kursy Alpha prowadzone są od ponad 30 lat na całym świecie, a od 24 lat w Kościele katolickim. W naszej parafii uczestniczyło w nim już ponad 100 osób. Początek 5 edycji kursu Alpha już 2 października. Zapraszamy młodzież i dorosłych.
  10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela,  który można nabyć w zakrystii.