XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  28.08.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczynamy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Dla właściwego jej funkcjonowania potrzebnych jest wielu wolontariuszy. Zachęcamy pedagogów i młodzież do włączenia się w to piękne dzieło. Spotkanie wychowawców i wolontariuszy w środę 31 sierpnia  o godz. 16.30. Pierwsze spotkanie dzieci w świetlicy w poniedziałek 5 września o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy.
  2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
  3. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
  4. W czwartek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Pierwszoklasistów prosimy o przyniesienie tornistrów z przyborami szkolnymi, które zostaną poświęcone.
  5. Zachęcamy do odprawiania Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca, dlatego w tym dniu odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30. Spowiedź św. można odbyć wcześniej.
  6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
  7. W sobotę 3 września w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej /dawny Port Drzewny/ od godz. 12.00 odbędzie się kolejne Dziękczynienie w Rodzinie organizowane przez Radio Maryja i TV TRWAM.  Na scenie wystąpią znani artyści. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich i stoisk z ekologiczną żywnością oraz zwiedzić obiekty Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Szczegółowy program na plakacie przed kościołem.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii.
  9. Klub Abstynenta FLISAK zaprasza dzisiaj na Barbarkę na Święto Trzeźwości – piknik rodzinny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.00. Natomiast od godz. 16.30  w Łubiance odbędzie się słoneczne pożegnanie lata, informacje również na plakacie przed kościołem.