XXII NIEDZIELA  ZWYKŁA  30.08.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Biskup Toruński Andrzej Suski z dniem 24 sierpnia br.  mianował  nowym wikariuszem naszej parafii ks. Czesława Grajkowskiego. Witamy i życzymy, aby jak najowocniej realizował swoją posługę kapłańską w naszej wspólnocie.
 2. We wtorek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Pierwszoklasistów prosimy o przyniesienie tornistrów z przyborami szkolnymi, które zostaną poświęcone.
 3. Rozpoczynamy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Dla właściwego jej funkcjonowania potrzebnych jest wielu wolontariuszy. Zachęcamy pedagogów i młodzież do włączenia się w to piękne dzieło. Spotkanie wychowawców i wolontariuszy w środę 2 września  o godz. 17.00. Pierwsze spotkanie dzieci w świetlicy w poniedziałek 7 września o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy.
 4. W środę o godz. 17.00 kolejne spotkanie i adoracja Najświętszego Sakramentu Róż Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci.
 5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
 6. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
 7. Zachęcamy do odprawiania Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca, dlatego w tym dniu odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30. Spowiedź św. można odbyć wcześniej.
 8. Ministrantów i lektorów naszej parafii zapraszamy na powakacyjne spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.45.
 9. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
 10. Wspólnie z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy w dniach 29 stycznia – 9 lutego 2016 roku organizujemy pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe połączoną ze zwiedzaniem Meksyku. Szczegółowy program w Nauczycielu Ewangelii, w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Zapisy w biurze parafialnym.
 11. W sobotę 5 września w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej /dawny Port Drzewny/ od godz. 12.00 odbędzie się kolejne Dziękczynienie w Rodzinie organizowane przez Radio Maryja i TV TRWAM.  Wśród wykonawców m.in. Tercet Egzotyczny. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich i stoisk z ekologiczną żywnością, zobaczyć z bliska postępy prac  przy wznoszonej świątyni Wotum Wdzięczności pw. Matki Bożej Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz zwiedzić obiekty Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Szczegółowy program na plakatach przed kościołem.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii.
 13. Klub Abstynenta FLISAK zaprasza dzisiaj na Barbarkę na Święto Trzeźwości – piknik rodzinny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.00.