XXII NIEDZIELA  ZWYKŁA 31.08.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszy św. w całej Diecezji zbieramy ofiary dla prześladowanych chrześcijan w Iraku, w Syrii i innych krajach. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone dary.
 2. Biskup Toruński Andrzej Suski z dniem 1 września br.  mianował  nowym rezydentem w naszej parafii ks. Mariusza Wojnowskiego, pracującego w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. Witamy i życzymy, aby jak najowocniej realizował swoją posługę kapłańską w naszej wspólnocie.
 3. Również jutro rozpocznie w naszej parafii roczną praktykę diakon Paweł Wróblewski.
 4. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Pierwszoklasistów prosimy o przyniesienie tornistrów z przyborami szkolnymi, które zostaną poświęcone.
 5. Rozpoczynamy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Dla właściwego jej funkcjonowania potrzebnych jest wielu wolontariuszy. Zachęcamy pedagogów i młodzież do włączenia się w to piękne dzieło. Spotkanie wychowawców i wolontariuszy w poniedziałek o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie dzieci w świetlicy w środę 3 września o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy.
 6. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność nasz chór parafialny. Pierwsza próba w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Zapraszamy naszych parafian do włączenia się w tą piękną działalność.
 7. W środę o godz. 17.00 kolejne spotkanie i adoracja Najświętszego Sakramentu Róż Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci.
 8. Zapraszamy dzieci na regularne próby scholii. Na pierwsze spotkanie zapraszamy dzieci z rodzicami w najbliższy piątek o godz. 16.00.
 9. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
 10. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
 11. Zachęcamy do odprawiania kolejnych Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków, dlatego w tym dniu odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.
 12. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
 13. W sobotę 6 września w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej /dawny Port Drzewny/ odbędzie się kolejne Dziękczynienie w Rodzinie organizowane przez Radio Maryja i TV TRWAM.  Wśród wykonawców m.in. Krystyna Giżowska, Genowefa Pigwa i Krzysztof Krawczyk. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich i stoisk z ekologiczną żywnością, zobaczyć z bliska postępy prac  przy wznoszonej świątyni Wotum Wdzięczności pw. Matki Bożej Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz zwiedzić obiekty Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Szczegółowy program na plakatach przed kościołem.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, Posłańca św. Antoniego i Nauczyciela Ewangelii.
 15. W miesiącu sierpniu odeszli do Pana: śp. Adela Boszman, l. 74 z ul. Storczykowej, śp. Stanisław Puzianowski, l. 94, z ul. Wilczej, śp. Maria Stanisława Guzińska, l. 78, z ul. Sokolej, śp. Zbigniew Tybuszewski, l. 68, z ul. Fiołkowej, śp. Marta Zyska, l. 93, z ul. Wrzosowej, śp. Barbara Wanda Grabowska, l. 34, z ul. Zbożowej, jej pogrzeb jutro o godz. 14.00. śp. Leszek Ziółkowski, l. 64 z ul. Żyznej, jego pogrzeb jutro o godz. 15.00. Na godzinę przed pogrzebem czuwanie przy zmarłych w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Wieczny odpoczynek…