XXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  /05.09.2015/

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. Dnia 1 września rozpoczął roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Krzysztof Kownacki. Otoczmy go naszą modlitwą, aby jak najlepiej przygotował się w naszej wspólnocie do święceń kapłańskich.
 2. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na dyżur prawników, radców prawnych i aplikantów, którzy udzielają bezpłatnych porad prawnych w najbliższy wtorek od godz. 18.30 w domu parafialnym. Nie ma potrzeby wcześniejszych rezerwacji spotkania. Następny dyżur w 2 wtorek października.
 3. Nasza parafialna schola rozpoczęła swoje regularne spotkania, które odbywają się w każdy piątek o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewu.
 4. W najbliższą sobotę 12 września odbędzie się ogólnotoruńskie przygotowanie do Światowych dni Młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w Toruńskiej Katedrze św. Janów. O godz. 18.00 na Rynku Staromiejskim wystąpi Zespół Uwielbieniowy z naszej parafii z koncertem pieśni. Zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 odprawimy dodatkową Mszę św. i rozpoczniemy przygotowanie do I Komunii świętej dzieci klas III. Obecność dzieci wraz z rodzicami – obowiązkowa.
 6. W przyszłą niedzielę 13 września przypada kolejny dzień fatimski. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję fatimską.
 7. Również w niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Otrzymaliśmy pozwolenie na remont schodów przed kaplicą na Barbarce.
 8. Od września br  wprowadzamy specjalną katechezę dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w naszej świątyni ochrzcić swoje dziecko. Obowiązkowe spotkania odbywać się będą w każdy I i 3 piątek miesiąca o godz. 19.00.
 9. Wspólnie z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy w dniach 29 stycznia – 9 lutego 2016 roku organizujemy pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe połączoną ze zwiedzaniem Meksyku. Szczegółowy program w Nauczycielu Ewangelii, w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Zapisy w biurze parafialnym.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.
 11. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Piotr Paralusz l. 90, ul. Pszeniczna, śp. Marian Stencel, l. 55, ul. Zbożowa, śp. Agnieszka Szwajkowska, l. 95, ul. Krucza, śp. Julian Bichta, l. 74, Storczykowa, śp. Jadwiga Orłowska, l. 94, ul. Jastrzębia. Wieczny odpoczynek…