XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  08.09.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 14.30 odprawimy dodatkową Mszę św. i rozpoczniemy przygotowanie dzieci klas III do I Komunii świętej. 
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę utrzymania i funkcjonowania naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na kolektę i wpłacane na nasze parafialne konto. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę gospodarczą. Najbliższe inwestycje to wymiana projektorów multimedialnych, ogrodzenie nowej części cmentarza i przygotowania go do pochówków. 
 3. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na bezpłatne porady prawne. Dyżur prawników w domu parafialnym w najbliższy wtorek od godz. 18.30.
 4. Nasz chór parafialny zaprasza wszystkich, którzy kochają liturgię i pragną ją upiększać poprzez wspólny śpiew. Zapraszamy na wspólne ćwiczenie śpiewu w poniedziałki i środy o godz. 18.00 w sali pod kaplicą Miłosierdzia Bożego. Wejście od strony garaży.
 5. Rycerstwo Niepokalanej spotyka się w najbliższą środę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 6. W piątek przypada 13 września – kolejny dzień, w którym wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 zapraszamy na procesję fatimską, która przejdzie ulicami: Szosa Chełmińska /chodnik i droga rowerowa/, Kwiatowa i Storczykowa. Tradycyjnie wrześniową procesję zakończymy przy Szkołach Salezjańskich.
 7. Nasza parafialna schola rozpoczęła swoje regularne spotkania, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewu.
 8. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.30. Mile widziani nowi kandydaci do służby liturgicznej, chłopcy w różnym wieku również panowie, którzy kiedyś służyli jako ministranci, a teraz już jako dorośli chcieliby włączyć się do służby ołtarza.
 9. Rozpoczynamy całoroczne przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku ukończyli klasę VIII na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie organizacyjne. Bierzmowanie zaplanowane jest wczesną jesienią 2020 roku.
 10. W najbliższą sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się we Włocławku ogólnopolska wielka modlitwa pt. POLSKA POD KRZYŻEM.  Pragniemy duchowo włączyć się w to wydarzenie i zamanifestować nasze przywiązanie do krzyża i do wartości, których jest symbolem. Zapraszamy w sobotę 14 września o godz. 15.00 pod nasz krzyż na Golgocie z tyłu naszego kościoła. Trwać będziemy na wspólnej modlitwie i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.