XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Trwa przygotowywanie instalacji grzewczej do sezonu zimowego.
 2. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św., która odbędzie się w sobotę 20 maja 2023 r. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci na Mszy św. dzisiaj o godz. 12.00.
 3. Młodzież, która przygotowywała się przez ostatni rok do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy również dzisiaj na Mszę św. o godz. 13.30, a po niej spotkanie formacyjne.
 4. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel mianował nowym Prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej p. Lucynę Bohdanowicz. Dotychczasowemu prezesowi, p. Janowi Cichon dziękujemy za wieloletnią ofiarną posługę dla naszej wspólnoty parafialnej. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19.00 w plebanii.
 5. We wtorek 13 września zapraszamy na kolejną procesję fatimską. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 następnie wyruszymy ulicami: Szosa Chełmińska. Kwiatowa i Storczykowa. Zakończenie w Szkołach Salezjańskich. 
 6. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w środę 14 września o godz. 16.30 na: spotkanie formacyjne, wspólną modlitwę różańcową i Mszę św. w intencjach wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.
 7. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w najbliższy piątek 16 września, rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00.
 8. Całą Służbę Liturgiczną Ołtarza z naszej parafii prosimy na zbiórkę, która odbędzie się najbliższą sobotę 17 września o godz. 12.00 w kaplicy przy naszym kościele. Zapraszamy również rodziców lub  opiekunów.
 9. Spotkanie dla tych którzy rozpoczynają przygotowania do sakramentu Bierzmowania. przyszłą niedzielę 18 września o godz. 13.30 Mszą Świętą. Zapraszam młodzież kl. I szkół ponadpodstawowych i starszych.
 10. Po raz kolejny w naszej parafii zaczynamy kurs ALPHA dla dorosłych pierwsze spotkanie odbędzie się 26 września o godzinie 19.00 i dla młodzieży 27 września o godzinie 18.00 w salkach parafialnych. Kurs rozpoczyna się kolacją, wykładem i spotkaniem w grupach. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać w zakrystii, biurze parafialnym, u księży z naszej parafii lub na adres mailowy antoniwrzosy@gmail.com lub pod numerami telefonu 609-200-216, 608-077-352
 11. Chcielibyśmy wznowić działalność naszej parafialnej scholii. Poszukujemy osoby, która chciałaby się podjąć zadania prowadzenia scholi. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela. Do każdego numeru dołączona jest druga gazetka „Bliżej życia z wiarą”, to nowy kolorowy tygodnik, w nowoczesnej formie, bogato ilustrowany. Cena wspólna obydwu gazet 10 zł.