XXIV NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.09.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

  1. Dzisiaj o godz. 14.30 odprawimy dodatkową Mszę św. i rozpoczniemy przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św.
  2. Również w dzisiejszą niedzielę przypada 13 września – kolejny dzień, w którym wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 zapraszamy na procesję fatimską, która przejdzie ulicami: Szosa Chełmińska /chodnik i droga rowerowa/, Lisia, Sokola, św. Antoniego.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze inwestycje w naszej parafii. Otrzymaliśmy pozwolenie na wykonanie nowych schodów przed kaplicą na Barbarce. Ostatnio na epitafium pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Leona Dzienisza został umieszczony specjalnie wykonany dla nas relikwiarz z ziemią z Dachau. W ten sposób chcemy upamiętnić zamordowanego kapłana i wszystkie ofiary obozu w Dachau.
  4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w najbliższy wtorek 15 września o godz. 19.00 w plebanii.
  5. W czwartek 17 września o godz. 17,00 w Antoninku odbędzie się spotkanie dzieci spędzających kolonie w Bachotku oraz ich  i rodziców. Będzie wyświetlony film z kolonii. Serdecznie zapraszamy.
  6. Nasza parafialna schola rozpoczęła swoje regularne spotkania, które odbywają się w każdy piątek o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewu.
  7. W najbliższą sobotę 19 września o godz. 8.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji wspólnoty „Mężowie Stanu Małżeńskiego”. Regularne spotkania tej wspólnoty odbywają się w I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30. Wspólnota skupia mężczyzn, którzy pragną w swoim małżeńskim życiu kierować się zasadami opartymi na nauczaniu św. Jana Pawła II. Zapraszamy nowych członków.
  8. Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży klas III gimnazjalnych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy w przyszłym roku pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, również starszych, na Mszę św. o godz. 13.30 w przyszłą niedzielę.
  9. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża św., we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w środę – wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana, w piątek – święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.