XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  18.10.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  2. W Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II  na tzw. Porcie Drzewnym odbywają się dni z Janem Pawłem II.  W dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 ks. Mariusz Wojnowski odprawi Mszę św. w intencji nauczycieli i pracowników oświaty. Jako wspólnota parafialna jesteśmy zaproszeni na Mszę św. w środę 21 października o godz. 18.00. w intencji małżeństw z odnowieniem ślubów małżeńskich. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. proboszcz Wojciech Miszewski. Szczególną relikwią znajdującą się w tym kościele jest obraz Matki Bożej, który przez prawie cały pontyfikat Jana Pawła II wisiał w prywatnej kaplicy papieskiej. Przed tym wizerunkiem papież spędzał wiele godzin na modlitwie w intencjach Kościoła i świata. Szczegółowy program tych dni znajduje się na naszej stronie internetowej.
  3. W piątek przypada 23 dzień października. Czcicieli św. ojca Pio zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 17.00.
  4. W ramach Wieczorów u św. Antoniego zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  5. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 81. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 25 października o godz. 13.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kaplicy na Barbarce.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym. 
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.