XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  19.10.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego.
  2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz tych, którzy przyjęli ten sakrament w tym roku zapraszamy na dodatkową Mszę św. dzisiaj o godz. 19.15.
  3. W przyszłą niedzielę 26 października wspominać będziemy 75. rocznicę rozpoczęcia masowych egzekucji w lesie na Barbarce. Zapraszamy na Mszę św. przy pomniku ofiar na Barbarce o godz. 13.00. Będzie to uroczystość religijno – patriotyczna organizowana przez władze miasta Torunia i naszą parafię. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kaplicy na Barbarce
  4. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę 26 października o godz. 19.00 do naszego kościoła na koncert na którym zostanie wykonany słynny utwór „Gloria” Antonio Vivaldiego. Wystąpi chór i orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Piotra Dołęgowskiego. Wstęp na koncert bezpłatny.
  5. Również w przyszłą niedzielę 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele rozpoczniemy ją o godz. 21.00 i trwać będzie przez całą noc, aż do poniedziałku 27 października, o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zakończymy czuwanie.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. i odmówimy różaniec. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu. W miniony piątek na parafialnym cmentarzu został ustawiony metalowy krzyż z rzeźbą Jezusa Ukrzyżowanego wykonaną z brązu przez artystę Gennadija Jerszoawa.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz Nauczyciela Ewangelii
  8. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Feliks Lubrzycki, l.85, zam. ul. Fasolowa, śp. Edmund Karwański, l. 82, ul. Wilcza, śp. Bartłomiej Różański, l. 85, ul. Astrowa. Wieczny odpoczynek…