XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

  2. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na specjalną Mszę św. o godz. 19.30.

  3. W środę przypada 23 dzień miesiąca października. Tego dnia spotkanie czcicieli św. Ojca Pio o godz. 17.00.

  4. W sobotę 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Parafialnej Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele rozpoczniemy ją w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 i trwać będzie przez całą noc, aż do niedzieli. W niedzielę o godz. 7.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i zakończymy adorację. Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie wg wyznaczonego planu zmienianego każdego roku o 1 godzinę. Mamy nadzieję, że ani przez chwilę nie zabraknie modlących się parafian. Szczególnie liczymy na czuwanie w późnych godzinach nocnych. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Przed rokiem udało się nam sprostać temu pięknemu zadaniu. Plan adoracji zamieszczony jest w gablotce, na naszej stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii.

  5. W niedzielę 27 października wspominać będziemy 74. rocznicę rozpoczęcia masowych egzekucji w lesie na Barbarce. Zapraszamy na Mszę św. przy pomniku ofiar na Barbarce o godz. 13.00. Będzie to uroczystość religijno – patriotyczna organizowana przez  władze miasta Torunia i naszą parafię. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kaplicy na Barbarce

  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. i odmówimy różaniec. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na budowę dzwonnicy i koszty związane z bliskim już otwarciem nowej części naszego cmentarza.

  7. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych rodzinach. Obraz ten został poświęcony i dotknięty do Wędrującego Wizerunku podczas Nawiedzenia naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej obraz ze specjalnym błogosławieństwem jest przekazywany rodzinie. Następnego dnia przed godziną 17.30 prosimy o odniesienie obrazu do kościoła. Istnieje możliwość, by obraz był przekazywany sobie przez kilku sąsiadów od domu do domu. Zapisy na kolejne dni peregrynacji przyjmujemy w Biurze Parafialnym.

  8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA i październikowy numer Nauczyciela Ewangelii.