XXIX NIEDZIELA  ZWYKŁA  22.10.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Kończymy dzisiaj Warsztaty Muzyczne.  Zapraszamy na Mszę św.  kończącą  to wydarzenie dzisiaj o godz. 13.30.
 2. Parafialny Klub Seniora przygotował stroiki z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Można je nabywać dzisiaj i w niedzielę za tydzień w holu domu parafialnego. Dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie Klubu. 
 3. Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel w dniu jutrzejszym podczas Mszy św. o godz. 18.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z tym nie będzie comiesięcznego czuwania wspólnoty św. Ojca Pio.
 4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek o godz. 19.00 w plebanii.
 5. Wspólnota Młodzieżowa działająca przy naszej parafii zaprasza młodzież na spotkania we wtorki  o godzinie 19.00 w salkach parafialnych. Najbliższe spotkanie 24 października rozpocznie się Uwielbieniem Pana Jezusa, a po nim Liturgia Słowa.
 6. W czwartek 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej czyli 24 godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 i trwać będzie z przerwami na Msze św. do godz. 18.00 w piątek.   Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Zapraszamy zwłaszcza w godzinach nocnych i wczesno porannych. W poprzednich latach udało nam się sprostać temu trudnemu zadaniu i ani przez moment Pan Jezus nie pozostawał sam w kościele. Proponujemy adorację według planu umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 7. Zapraszamy na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 84. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona  przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicy
 8. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym. Możemy oczywiście posłużyć się własnymi kartkami, najlepiej jeśli byłyby wypisane na komputerze lub wyraźnym pismem ręcznym.
 9. Nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
 10. W miniony czwartek zostało otwarte Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Św. Jana Pawła II. Pierwsze otwarte spotkanie w Muzeum odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w Audytorium I tego Muzeum.  Będzie to spektakl „Pokonać piekło” poświęcony św. Andrzejowi Bobola i błog. ks. Jerzemu Popiełuszko w wykonaniu teatru „Nie teraz” z Rzeszowa.  Wstęp bezpłatny.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela,  który można nabyć w zakrystii.