XXV NIEDZIELA  ZWYKŁA  18.09.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w całej Diecezji Toruńskiej po Mszach Św. przeprowadzana jest zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych w czasie niedawnego tragicznego trzęsienia ziemi w Włoszech, które pochłonęło wiele ofiar i prawie doszczętnie zniszczyło piękne zabytkowe miasta. Bóg zapłać za okazane współczucie i złożone datki.
 2. Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży klas III gimnazjalnych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy w przyszłym roku pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, również starszych, dzisiaj na Mszę św. o godz. 13.30.
 3. Również dzisiaj o godz. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego zapraszamy na spektakl: „Idę śladami Króla królów i Pana panów”, zrealizowany na podstawie pism Sługi Bożej Razalii Celakówny. Program przygotowała Wspólnota z parafii Chrystusa Króla w Toruniu.
 4. Zapraszamy młodzież, która uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży oraz wszystkich młodych naszej parafii, którzy pragną jeszcze bardziej zbliżyć się do kościoła poprzez regularną cotygodniową formację, do włączenia się w życie naszej parafii. Pierwsze spotkanie już we wtorek 20 września o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 5. W piątek przypada 23 dzień września – liturgiczne wspomnienie św. o. Pio, w tym dniu modlitewne spotkanie czcicieli św. o. Pio w kościele o godz. 17.00.
 6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 7. Wzorem lat ubiegłych pragniemy ufundować obiady w szkole dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka po Mszach św. przeprowadzi zbiórkę na ten cel.
 8. Nasza parafialna schola rozpoczęła swoje regularne spotkania, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewu.
 9. Zapraszamy chłopców do liturgicznej służby ołtarza. Spotkania ministrantów i kandydatów w każdą  sobotę o godz. 11.00.
 10. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. w dni powszednie podczas rannych Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz od 17.30 do 18.00.
 11. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na młodzież na Toruńską Strefę Uwielbienia. Jubileusz Młodych. Diecezjalne spotkanie młodzieży po ŚDM w najbliższy piątek i sobotę. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.