XXV NIEDZIELA  ZWYKŁA  20.09.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży klas III gimnazjalnych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy w przyszłym roku pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, również starszych, na Mszę św. dzisiaj o godz. 13.30.
 2. W środę przypada 23 dzień września – liturgiczne wspomnienie św. o. Pio, w tym dniu modlitewne spotkanie czcicieli św. o. Pio w kościele o godz. 17.00.
 3. Pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
 4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 5. Wzorem lat ubiegłych pragniemy ufundować obiady w szkole dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka po Mszach św. przeprowadzi zbiórkę na ten cel.
 6. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek – święto  św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę – wspomnienie św. Pio, w piątek – wspomnienie błog. Władysława z Gielniowa.
 7. Wspólnie z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy w dniach 29 stycznia – 9 lutego 2016 roku organizujemy pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe połączoną ze zwiedzaniem Meksyku. Zapisy w biurze parafialnym.
 8. W związku z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na Wieczór Chwały, który tym razem odbędzie się w Unisławiu w piątek 25 września o godz. 19.00.
 9. Zbliża się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina,
  w imieniu dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych zapraszamy  na koncerty muzyki Chopina 21, 23 i 25 września w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej.  Z programem konkursowym wystąpią uczestnicy konkursu. Wszyscy są studentami prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, być może to przyszli laureaci. 21 i 25 września zagra Miyako Arishima i Xu Zi; 23 września Rafał Błaszczyk, Piotr Nowak i Michał Szymanowski. Wszystkie koncerty o godz. 17.00. Wstęp oczywiście wolny.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Program toruńskich uroczystości zamieszczony jest na plakacie w gablocie parafialnej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.