XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA  01.10.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczął się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
 2. W naszej parafii już po raz 5 organizujemy kurs Alpha. Początek nowej edycji kursu Alpha już jutro 2 października. 
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 okazja do adoracji Najśw. Sakramentu tzw. Godzina święta. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów i o nowe święte powołania spotyka się w tym dniu o godz. 17.30. 
 4. Zachęcamy do odprawiania Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź św. można odbyć wcześniej. W I piątek tradycyjnie składamy ofiary na misje, a spowiedź św. w tym dniu od godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca. O godz. 8.00 zapraszamy na różaniec i Mszę św. oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. 
 6. W najbliższą sobotę 7 października o godz. 8.00 organizujemy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Oborach. 
 7. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze parafialne inwestycje. W najbliższym czasie rozpoczniemy konieczny remont sali pod kaplicą, a następnie pomieszczeń po świetlicy Antoninek.
 8. Kolejnej akcja mobilnego poboru krwi w przyszłą niedzielę 8 października od godz. 9.00 do 14.00. Zgłaszający się do oddania krwi i rejestracji powinien posiadać dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL
 9. W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 zapraszamy na Barbarkę z naszymi zwierzakami domowymi na specjalne błogosławieństwo z okazji tego wspomnienia.
 10. Zapraszamy wszystkich chcących i lubiących śpiewać na warsztaty muzyczne. Odbędą się one w weekend 20-22 października br. w salach naszego domu parafialnego, pod kierunkiem kompozytora i dyrygenta Huberta Kowalskiego.  Bliższe informacje można znaleźć w Internecie, na stronie parafialnej i na plakacie.  Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić z nami ten muzyczny weekend.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela,  który można nabyć w zakrystii. Dostępny jest także październikowy numer Nauczyciela Ewangelii.