XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wzorem lat ubiegłych pragniemy ufundować obiady w szkole dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. Dzisiaj po Mszach św. Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę na ten cel.
  2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień o godz. 17.30.
  3. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.30.
  4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
  5. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30 na wspólnym różańcu. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
  6. Dla wszystkich odprawiających Pierwsze Piątki Miesiąca dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.30.
  7. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
  8. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, we wtorek – święto Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała, w środę – wspomnienie św. Hieronima, w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek – Świętych Aniołów Stróżów.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz wrześniowy numer Nauczyciela Ewangelii.