XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA  28.09.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W środę rozpoczyna się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od wtorku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.
 2. W środę o godz. 17.00 do kaplicy Miłosierdzia Bożego zapraszamy na spotkanie formacyjne całą wspólnotę Żywego Różańca naszej parafii. O godz. 18.00 Msza św. w intencji róży rodziców modlących się za swoje dzieci.
 3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
 4. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
 5. Dla wszystkich odprawiających Pierwsze Piątki Miesiąca dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.30.
 6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w plebanii.
 7. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
 8. W przyszłą niedziele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. wolontariusze Akcji Katolickiej przeprowadzać będą zbiórkę na dożywianie dzieci w naszej szkole i inne dzieła charytatywne prowadzone przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz diecezjalne dzieła Caritas.
 9. Jest jeszcze kilka miejsc na dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 4-5 października. Zapisy w biurze parafialnym.
 10. W niedzielę 12 października obchodzić będziemy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Do świętowania tego dnia zachęcać będzie wydarzenie Świętość jest Eko, które odbędzie się w sobotę 4 października na placu św. Katarzyny od godz. 10.00 do 13.00. W programie konkursy i zabawy dla dzieci, niespodzianki dla osób, które przyniosą odpady i elektrośmieci, koncert Tomka Kamińskiego oraz poświęcenie zwierząt przez Ojców Franciszkanów. Imprezę organizuje Toruński Caritas.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.