XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  05.10.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. wolontariusze Akcji Katolickiej przeprowadzać będą zbiórkę na dożywianie dzieci w naszej szkole i inne dzieła charytatywne prowadzone przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz diecezjalne dzieła Caritas.
  2. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.
  3. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.30.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu. Wkrótce rozpocznie się montaż krzyża w nowej części cmentarza.
  5. W niedzielę za tydzień w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, na który za tydzień zbierane będą ofiary. Fundusz umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie po Mszach św.
  6. Zespół Opieki Paliatywnej „Światło” zaprasza w dniu 17 października na koncert charytatywny duetu Anita Lipnicka i John Porter. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w siedzibie hospicjum, a od jutra powinny być dostępne także u nas w biurze parafialnym. Całkowity dochód przeznaczony jest na utrzymanie tej wartościowej placówki.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.
  8. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zenon Markowski, l. 80, zam. ul. Kwiatowa, śp. Janusz Kalinowski, l. 76, zam. ul. Fasolowa, śp. Szymon Janusz, l. 27, zam. ul. Makowa. Wieczny odpoczynek…