XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  06.10.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  2. Bezpłatne porady prawników w naszej parafii w najbliższy wtorek 08 października od godz. 18.30.
  3. W sobotę 12 października o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się promocja lektorów, którzy zostaną dopuszczeni do posługi ceremoniarzy.
  4. W październiku trwa w Toruniu IV edycja Festiwalu Muzyki Sakralnej MUSICA VERA – „Muzyka Nowych Świątyń”. Koncert w naszym kościele odbędzie się 12 października o godz. 20.00. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na afiszu przed kościołem. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę 13 października zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję fatimską. O godz. 18.00 Msza św. i następnie wyruszymy z figurą Matki Bożej ulicami: św. Antoniego, Jelenią, Jastrzębią i św. Antoniego powrócimy na plac kościelny. 
  6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza św. dla dzieci klas III z poświęceniem różańców.
  7. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze parafialne inwestycje.
  8. Niedziela za tydzień w całej Polsce to także XIX Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolnych uczniów znajdujących się w trudnej materialnej sytuacji. W lipcu gościliśmy młodych stypendystów, którzy dawali piękne świadectwo, jak ważna jest dla nich ta pomoc. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. 
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.