XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  08.10.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. W minionym tygodniu wyremontowaliśmy salę spotkań pod kaplicą Miłosierdzia Bożego. W najbliższym czasie kolejne inwestycje remontowe i naprawcze. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę utrzymania naszej parafii i wspierają ofiarami składanymi na kolektę, w kopertach i wpłacanymi na parafialne konto.
 3. Dzisiaj kolejna akcja mobilnego poboru krwi. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL
 4. Dzisiaj o godz. 13.00 zapraszamy na Barbarkę z naszymi zwierzakami domowymi na specjalne błogosławieństwo z okazji przypadającego niedawno wspomnienia św. Franciszka z Asyżu.
 5. W naszej parafii rozpoczął się kurs Alpha. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Kursu zapraszamy jutro po wieczornej Mszy św. 
 6. Wspólnota  Młodzieżowa działająca przy naszej parafii zaprasza młodzież na spotkania formacyjne w każdy wtorek o godz. 19.00.
 7. W piątek przypada 13 października. Zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję fatimską. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 następnie z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową przejdziemy ulicami: św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Jastrzębią i św. Antoniego.
 8. Niedziela za tydzień w całej Polsce to XXIII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolnych uczniów znajdujących się w trudnej materialnej sytuacji. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. Gościć będziemy stypendystów fundacji, którzy po Mszach św. m.in. będą oferować ciasta własnego wypieku i inne atrakcje.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania którzy rozpoczynają swoje przygotowanie do tego sakramentu odbędzie się w przyszłą niedzielę 15 października na Mszy Św. o godz. 13.30. 
 10. Zapraszamy wszystkich chcących i lubiących śpiewać na warsztaty muzyczne. Odbędą się one w weekend 20-22 października br. w salach naszego domu parafialnego, pod kierunkiem kompozytora i dyrygenta Huberta Kowalskiego.  Bliższe informacje w Internecie, na stronie parafialnej i na plakacie.  
 11. Powstaje film „Dzieci Szmalcówki”. Poszukiwani są świadkowie, dokumenty i zdjęcia z niemieckiego obozu przesiedleńczego działającego w Toruniu w latach 1940-1943. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela,  który można nabyć w zakrystii. Dostępny jest także październikowy numer Nauczyciela Ewangelii.