XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4.10.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień o godz. 17.30. W niedzielę tradycyjnie dziesiątka różańca na zwieńczenie mszy świętej.
2. W poniedziałek 5 października wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Parafia Miłosierdzia Bożego na Koniuchach zaprasza na uroczystą mszę świętą odpustową o godzinie 15:00.
3. Członkowie Róży rodziców modlących się za swoje dzieci mają swoje spotkanie w środę o godzinie 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Następnie grupa będzie prowadzić modlitwę różańcową o godzinie 17.30 w kościele.
4. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godzinie 19.00 w domu parafialnym.
5. W sobotę o godzinie 11.00 odbędzie się próba naszej scholki parafialnej. Od tego czasu próby scholi będą już odbywać się regularnie co sobotę.
6. Specjalna msza święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w kolejną niedzielę, 11 października o godzinie 14.30. Odbędzie się na niej poświęcenie różańców.
7. W następną niedzielę, 11 października, przeżywać będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Z tej okazji po mszach świętych odbędzie się tradycyjna zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodych, zdolnych ludzi z ubogich rodzin. Obchody tego dnia w naszej diecezji rozpoczną się mszą świętą w kościele akademickim Ducha Świętego o godzinie 12.00 – następnie przemarsz pod pomnik papieża Jana Pawła II na Jordankach.
8. Także w kolejną niedzielę będzie miała miejsce Pielgrzymka Ludzi Pracy z Torunia do Górska – miejsca męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rozpoczęcie mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP o godzinie 12.00. Ok. godziny 17.00 modlitwy przy Krzyżu Uprowadzenia.
9. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz Nauczyciela Ewangelii. Dostępny jest także nowy numer Śladów na Wrzosach. Bardzo serdecznie zapraszamy do lektury.