XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  09.10.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa Rok Miłosierdzia. Parafialne obchody tego roku dzisiaj o godz. 13.30. Uroczystej liturgii będzie przewodniczyć Metropolita Białostocki ks. abp Edward Ozorowski, który dokona wprowadzenia relikwii błog. ks. Michała Sopoćki, apostoła Miłosierdzia Bożego i spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.
 2. Również dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone różańce. Wyjątkowo nie będzie dla nich specjalnej Mszy św. o godz. 14.30.
 3. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, który umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie dzisiaj po Mszach św.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczamy je na dalsze parafialne inwestycje.
 5. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
 6. Młodzież pragnącą we wspólnocie pogłębić swoje życie religijne zapraszamy na spotkania w każdy wtorek o godz. 19.30.
 7. W czwartek 13 października zapraszamy na ostatnią procesję fatimską. O godz. 18.00 Msza św. i następnie wyruszymy z figurą Matki Bożej ulicami: św. Antoniego, Jelenią, Jastrzębią i św. Antoniego powrócimy na plac kościelny.
 8. Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci mających w najbliższym czasie przyjąć sakrament chrztu św. w piątek o godz. 19.00.
 9. Ruszyła Ogólnopolska XVI edycja Szlachetnej Paczki. Wokół  zasady „JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO” połączyła się lokalna społeczność i zbudowana została wzajemna solidarność, dzięki której pierwsza  edycja  Szlachetnej Paczki w Rejonie Toruń Wrzosy w 2015 roku zwieńczyła się sukcesem. Jeżeli chcesz  zyskać radość z niesienia pomocy innym, rozwijać się oraz poznać nowych ludzi, dołącz do grona wolontariuszy rejonu Toruń Wrzosy. Zgłoszenia do 15 października. Bliższe informacje na stronie parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w kaplicy Miłosierdzia bożego zapraszamy na spektakl poetycko-muzyczny pt. Różaniec  ze św. Janem Pawłem II. W programie wiersze Tadeusza Soleckiego, a oprawę muzyczną zapewnią artyści scen bydgoskich. Więcej o wydarzeniu za tydzień.
 11. Pozostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę Narodową do Rzymu z wylotem z Bydgoszczy. Informacje na stronie internetowej.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz specjalny numer Nauczyciela Ewangelii.
  Dziesiątek Różańca